EnglishČeštinaDeutsch

Obec umoznuje pristup do registru Czechpoint

  • Průvodce Luhačovským zálesím

Hasiči z Velkého Ořechova absolvovali speciální výcvik – foto

Mimořádnou odbornou přípravou si prošli členové jednotky dobrovolných hasičů obce Velký Ořechov koncem dubna 2017. Náročný výcvik jim připravili instruktoři HZS Olomouckého kraje ve výcvikovém areálu Hamry. Zde byl pro hasiče přichystán speciální trenažér (flashover kontejner), který dovoluje simulovat reálné podmínky při požáru v uzavřeném prostoru.

V soustavě upravených kontejnerů cvičila jednotka taktiku a vedení zásahu při požárech v podmínkách celkového vzplanutí. Protože se doba změnila a v interiérech domů je obrovské množství hořlavých látek, které jsou při požáru nedokonale spalovány kvůli malému přístupu vzduchu, je likvidace požárů v domácnostech nejsložitějším a nejnebezpečnějším zásahem. Hasiči proto musí být vybaveni odpovídajícími ochrannými prostředky a je nutné je stále lépe připravovat.

Speciálního výcviku, který doplňuje pravidelnou odbornou přípravu a stáže na stanicích, se účastnilo 10 členů místní jednotky. Dalších 6 členů absolvuje pravidelně tuto přípravu v rámci výkonu služby u Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.