EnglishČeštinaDeutsch

Obec umoznuje pristup do registru Czechpoint

  • Průvodce Luhačovským zálesím

Jednotka SDH obce Velký Ořechov absolvovala kurz první pomoci

Dne 4.-5. února 2011 se 13 členů jednotky SDH obce Velký Ořechov dobrovolně zúčastnilo dvoudenního kurzu první pomoci. Uskutečněn byl pod vedením zkušených příslušníků Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje na stanici ve Zlíně.

Mezi témata teoretického i praktického výcviku zdravotnických dovedností byla zařazena obvazová technika, zastavení masivních krvácení, resuscitace dospělých i dětí, stabilizační a protišokové polohy, transporty raněných s poškozením páteře, otravy, popáleniny, srdeční příhody, vyproštění osob z automobilu a další.

V průběhu výcviku byly připravovány modelové situace, na které museli bez přípravy reagovat vybraní 2-4 jedinci. Zvolená témata situací byla: zranění způsobené elektrickým proudem se zástavou srdce, pád na schodišti s otevřenou zlomeninou nohy, poleptání louhem, těžká zranění a transport poraněného lyžaře, první pomoc u zraněného cyklisty s poraněním hlavy po nárazu do stromu, pokus o záchranu „čerstvě“ oběšeného jedince, amputace horní končetiny při manipulaci s motorovou pilou a infarkt ve výtahu.

Všichni absolventi kurzu obdrželi potvrzení o absolvování kurzu Základy zdravotnických znalostí, které je opravňuje mj. k zajištění zdravotního dozoru pro akcích sportovního či zábavního charakteru, pořádaného jakoukoliv složkou či obcí.

Fotky z kurzu naleznete ve fotogalerii.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>